Перейти к содержимому


Газ


Лучший Ответ Богдан , 21 марта 2015 - 11:36

вот более менее упорядоченные тарифы

Правда, без тепла и воды.

http://www.mega-bill...11/new_tariffs/


Перейти к сообщению


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 1588

#1001 rabbit

rabbit
  • Пользователи
  • 8 057 сообщений

26 июля 2017 - 00:37

«Днепропетровскгаз» проиграл тяжбу по надомному счетчику в суде первой инстанции

 

Конфликт возник между жителями многоквартирного дома на улице О.Станкова,13 в Кривом Роге и ПАО «Днепропетровскгаз». Предмет спора – нарушение норм Закона Украины «О защите прав потребителей» и других нормативно-правовых актов, при установке жильцам надомного газового счетчика.
 
На защиту интересов одного из жителей стали юристы «Первого криворожского местного центра по оказанию бесплатной правовой помощи» (структура при Минюсте). О чем они рассказывают на своем официальном Интернет-ресурсе (http://dnipro.legalaid.gov.ua).
 
В частности, сообщается, что жителям дома, которые не желали установки надомного счетчика, отключали газ. Далее были голодовки горожан, акции протеста и помощь государственных адвокатов в суде.
 
В итоге, 24 июля, Ингулецкий районный суд удовлетворил иск одного из жителей дома №13 по улице Станкова (их подзащитного). Он признал незаконным отключение дома от газоснабжения. Суд признал незаконным и установку самого узла учета газа на указанном доме. Он также обязал установить, согласно норм Закона Украины «Об обеспечении коммерческого учета природного газа», именно индивидуальный счетчик в квартиру заявителя. Кроме этого – компенсировать жителю моральный ущерб в размере 10 тыс.грн., убытки на сумму 360грн. и судебный сбор в пользу государства 3 тыс.840грн.
 
В пресс-службе ПАО «Днепропетровскгаз» сообщили «Репортеру», что подали апелляцию на указанное решение суда, и что оно еще не вступило в законную силу.
 
 
В общем, события продолжают развиваться...  Интересно, станут ли такие иски, массовым явлением? :dirol:

  • 2

#1002 FireSong

FireSong
  • Пользователи
  • 354 сообщений

26 июля 2017 - 11:14

Интересно, станут ли такие иски, массовым явлением?

 

Не в нашем городе... 


  • 0

#1003 Дмитрий Федоренко

Дмитрий Федоренко
  • Администрация
  • 21 470 сообщений

29 июля 2017 - 23:07

Развод от газового жулья - простенько и со вкусом!
Днепрогаз НЕ ПРИЗНАЁТ показания, которые указывают абоненты в платёжках и деньги которые платят потребители вешают на предоплату, при этом считая ДОЛГ! Т.е. если абонент указал при платеже показания, например 0010, при предыдущих 0000 и при этом не подал показания по телефону или через сайт - эти деньги не засчитываются как оплата, а считаются ими ПРЕДОПЛАТОЙ.
А теперь "красота игры"! Вы оплачивали газ по 6,88, а долг будете оплачивать уже по 7 грн! Как загнать кого угодно в долги? Да очень просто - ЗАЯВИТЬ ЧТО АБОНЕНТ НЕ ПЕРЕДАВАЛ ПОКАЗАНИЯ! ВУАЛЯ!
При этом в договоре чётко указано, что абонент обязан указывать показания в платёжных документах и МОЖЕТ передавать их по телефону или через сайт. МОЖЕТ, а не ОБЯЗАН, как утверждает Днепрогаз!
И как от этого развода уберечься? А НИКАК! Монополия рулит...
Вывод? Нужно любыми путями и средствами избавить город от этого злокачественного новообразования!

 


  • 1

#1004 SaVi

SaVi
  • Пользователи
  • 2 802 сообщений

30 июля 2017 - 22:06

Интересно, дедушкам и бабушкам тоже и-нет подключить и научить смс слать за ради показаний.
Долбанутые... Всё через задницу! Они хоть что-то могут сделать нормально? Я уже не говорю про хорошо...
  • 0

#1005 Богдан

Богдан
  • Администрация
  • 26 545 сообщений

25 августа 2017 - 09:30

г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

                             Справа № 213/2961/16-ц

Номер провадження 2/213/404/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

24 липня 2017 року Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі : головуючого судді : Мазуренко В.В., при секретарі судового засідання: Гусаровій О.С., за участю позивача ОСОБА_1, представників позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, представників відповідача: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, представників третіх осіб ОСОБА_8, ОСОБА_9, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривий Ріг цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз", треті особи: Широківська дільниця НУЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", Нікопольське управління по експлуатації газового господарства ПАТ Дніпропетровськгаз, виконком Інгулецької районної у міста ради, виконком Криворізької міської ради, управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання дій незаконними, заборони встановлювати загальнобудинковий лічильник, зобов,язання встановити лічильник позивачу, визнання недійсним ОСОБА_10 про правопорушення, та стягнення збитків та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ

До суду надійшов вказаний позов, який позивач в подальшому уточнила, та відповідно до якого 22 вересня 2016 року до багатоквартирного будинку №13, розташованого по вул. Олександра Станкова в м. Кривому Розі прибули працівники Широківської дільниці Нікопольського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Дніпропетровськгаз» (Оператор ГРМ, далі Широківська дільниця) та відєднали будинок від газопостачання, шляхом встановлення на ввідному газопроводі на будинок «технологічної заглушки», з метою проведення монтажу загально-будинкового приладу обліку газу відповідно до інвестиційної програми газорозподільного підприємства ПАТ «Дніпропетровськгаз». Дозвільних документів на встановлення загальнобудикового приладу обліку за адресою: м.Кривий Ріг, вул. Олександра Станкова, буд.№13 працівники Широківської дільниці мешканцям не надали. Отримавши відмову мешканців на встановлення загальнобудинкового приладу обліку, працівники Широківської дільниці поїхали, при цьому залишивши вищевказаний будинок без газопостачання. Крім того, власниці квартири № 60 зазначеного будинку ОСОБА_11, яка була присутня при відключенні будинку від газопостачання, працівники Широківської дільниці вручили ОСОБА_10 про порушення від 22.09.2016. Засідання комісії за даним ОСОБА_10 не проводилось. Наслідком дій Широківської дільниці з припинення газопостачання будинку №13 по вул. О. Станкова стало припинення газопостачання квартири № 57, в якій мешкає позивач ОСОБА_1 Неодноразові звернення позивачки ОСОБА_1 до керівництва Широківської дільниці та ПАТ «Дніпропетровськгаз» щодо незаконності дій працівників Широківської дільниці та вжиття заходів щодо відновлення газопостачання будинку №13 по вул.О.Станкова в м.Кривому Розі не дали належних результатів. Просила визнати незаконними дії відповідача щодо припинення газопостачання/розподілу природного газу, визнати незаконними дії щодо встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу на ввідному газопроводі та заборонити його встановлення, зобов,язати відповідача обладнати квартиру позивача індивідуальним лічильником газу, визнати недійсним ОСОБА_10 про порушення від 22.09.2016р., стягнути з відповідача на користь позивача збитки в розмірі недовідпущеного об,єму газу на суму 361 грн 42 коп., стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в сумі 10000 грн.

Відповідач надав письмове заперечення на позов, відповідно до якого Інвестиційна програма газорозподільного підприємства ПАТ«Дніпропетровськгаз» на2016р., що включена до Планурозвитку газорозподільної системи ПАТ«Дніпропетровськгаз» на 20162025роки, передбачає встановлення загальнобудинкових лічильників газу та індивідуальних лічильників газу споживачам, у яких не передбачено встановлення ВОГ. Будинок, розташований за адресою: м.Кривий Ріг, вул. О. Станкова (до2016р. вул.ХХVІІ Партзїзду), 13, включено до переліку будинків, в яких заплановано встановлення ВОГ. На виконання вказаної Програми, 15.09.2016 року ПАТ «Дніпропетровськгаз» було видано технічні умови на проектування загальнобудинкового вузла обліку газу за адресою м. Кривий Ріг, вул. Станкова 13. ТОВ «Дніпрогаз проект» на замовлення ПАТ«Дніпропетровськгаз» було розроблено проект встановлення ВОГ (далі Проект), який погоджений ПАТ«Дніпропетровськгаз» 20.09.2016 року. 22.09.2016 року були розпочаті роботи по встановленню загальнобудинкового вузла обліку газу за адресою м.КривийРіг, вул.Станкова13 згідно з проектом, зокрема, для проведення зварювальних робіт необхідно проводити на відключеній ділянці газопроводу» газопостачання вищезазначеного будинку було припинене. Після припинення газопостачання та розєднання ввідного газопроводу мешканці будинку почали перешкоджати проведенню розпочатих монтажних робіт. У результаті цих протидій робота зі встановлення ВОГ не була виконана. Газопостачання вищезазначеного будинку не було відновлене з причини неможливості закінчити вже розпочаті роботи зі встановлення ВОГ та проведення після цього обовязкових робіт з опресування. Згідно з положеннями п.1 глави5 розділуIX Кодексу ГРМ «за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу. Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ». Просили відмовити у позові повністю.

Позивач та представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилались на обставини викладені в позові.

Представники відповідача позов не визнали, просили відмовити у позові з підстав викладених у запереченні на позов.

Представники третіх осіб Широківської дільниці НУЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", Нікопольське управління по експлуатації газового господарства ПАТ Дніпропетровськгаз до суду не з,явились.

Представник третьої особи виконком Інгулецької районної у міста ради в судовому засіданні просила позов задовольнити.

Представник третьої особи виконком Криворізької міської ради, управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради просив позов задовольнити.

Представник третьої особи Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, надав письмове пояснення стосовно позову, та вказав, що відповідно до підпункту 5 пункту 2 глави 2 розділу XI Кодексу ГРМ до порушень, внаслідок яких Оператор ГРМ змінює встановлений режим нарахування об'ємів (обсягів) розподіленого природного газу споживачу, належать, зокрема, відмова в доступі до об'єкта побутового споживача, який розраховується за нормами споживання, внаслідок чого Оператор ГРМ не здійснив за власний рахунок встановлення лічильника газу побутовому споживачу. Згідно з положеннями глави 5 розділу XI Кодексу ГРМ у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 розділу XI Кодексу ГРМ, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 11 до цього Кодексу. Акт про порушення після предявлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача / несанкціонованого споживача та / або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача, який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. У разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення він вважається дійсним, якщо його підписали: -     або більше одного представника Оператора ГРМ, а відмова споживача від підпису акта про порушення підтверджується відеозйомкою; - або представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення цієї особи. Акт про порушення щодо відмови побутового споживача (фізичної особи) в доступі до власного об'єкта вважається дійсним, якщо його підписали представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представник житлово- експлуатаційної організації, балансоутримувач або управитель будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення їх осіб. У разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення про це робиться відмітка в обох примірниках акта про порушення, один з яких надсилається споживачу рекомендованим поштовим відправленням. Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. у разі відмови побутового споживача від встановлення за рахунок і за ініціативою Оператора ГРМ загальнобудинкового або індивідуального вузла обліку природного газу Оператор ГРМ, відповідно до вимог абзацу сьомого пункту 3 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ, визначає режим нарахування об'ємів природного газу побутовому споживачу, що проживає у такому будинку і не забезпечений індивідуальним лічильником природного газу, фактичний об'єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу (алокація) по такому споживачу за граничними об'ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до Кодексу ГРМ, але виключно за умови наявності акту про порушення, складеного відповідно до вимог глави 5 розділу XI Кодексу ГРМ. При цьому, з урахуванням положень частини першої статті 5 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», у разі відмови населення від встановлення субєктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, лічильників газу розподіл природного газу припиняється населенню, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року.

В судовому засіданні були допитані свідки:

Свідок ОСОБА_12 пояснив, що є мешканцем будинку 13 по вул. Станкова, зазначив, що 22.09.2016р. приїхали працівники Широківської дільниці відповідача, не пред,явили документів та почали намагання встановити загально будинковий лічильник. Мешканці будинку вимагали надати дозвільні документи, але документи, проекти їм не надали, та відключили будинок від газопостачання без відома мешканців будинку, повідомивши, що якщо вони не хочуть лічильник на будинок то будуть взагалі без газу. По теперішній час мешканці без газопостачання, не мають можливості нормально приготувати їжу, оскільки будинок обладнаний лише газовими плитами.

Свідок ОСОБА_13 пояснила, що вона мешканка будинку 13 по вул. Станкова, проживає в 22 квартирі. 22.09.2016р. відповідач хотів встановити загально будинковий лічильник, але не мали та не надавали мешканцям дозвільні документи, тому мешканці заперечували проти встановлення лічильника, тому їх будинок відключили від газопостачання. Від встановлення загально будинкового лічильника вона відмовилась.

Свідок ОСОБА_14,ян Л.К. пояснила, що вона мешканка будинку 13 по вул. Станкова, проживає в 76 квартирі. 22.09.2016р. не була присутня при відключенні будинку від газопостачання. Одна зі стін її квартири є боковою, та саме на цю стіну відповідач планував встановити лічильник. Пояснила, що коли приїхала додому то виявила, що саме на цій стіні її квартири пробурили дири та назовні стирчать штирі. Зазначила, що дозволу на ці роботи вона не давала. Пояснила, що зі слів інших мешканців будинку 13 по вул. Станкова, знає, що на їх будинок відповідач бажав встановити загально будинковий лічильник газу, але мешканці вимагали документи на ці дії, і оскільки документи їм не надали, то відповідачем було припинено розподіл газу на будинок. Про відключення газу мешканців не попередили.

ОСОБА_10 пояснив, що працює кореспондентом, був неодноразово свідком порушень, що допускаються відповідачем при встановленні загально будинкових лічильників. 22.09.2016р. біля будинку по вул. Станкова, 13 не був присутнім, не бачив чи надавались дозвільні документи.

Сторона відповідача просила визнати покази даного свідка недопустимим доказом, оскільки свідок був присутнім в залі судового засідання під час судового слідства. Суд зазначає, що відповідно до Журналів судового засідання, вказана особа не була присутня раніше в залі суду.

ОСОБА_15 пояснив, що не був присутнім при відключенні будинку від газопостачання, та на керівну посаду був призначений вже після спірних подій.

Свідки ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, пояснили, що не є мешканцями будинку, а є депутатами, свідок ОСОБА_20 пояснила що є помічником депутата, ці свідки пояснили, що до них звертались по допомогу мешканці будинку 13 по вул. Станкова, та вони в їх інтересах звертались до підприємства відповідача для поновлення газопостачання на будинок, вважають, що при відключенні будинку були допущені порушення, оскільки мешканців належно не повідомили про встановлення лічильника та відключення газу.

Позивач ОСОБА_1, допитана в якості свідка, пояснила, проживає в 57 квартирі в будинку 13 по вул. Станкова, та 22.09.2016р. приїхали працівники Широківської дільниці відповідача, не пред,явили документів та хотіли встановити загально будинковий лічильник обліку газу. Мешканці будинку вимагали надати дозвільні документи, але документи, проекти їм не надали, та відключили будинок від газопостачання без відома мешканців будинку. Мешканці будинку заперечували проти встановлення загально будинкового лічильника газу. По теперішній час газ їм не розподіляють, а будинок обладнаний лише газовими плитами. Позивач не має можливості готувати та підігрівати їжу, у зв,язку з чим відчуває незручності, вимушена була звернутись до суду, їздила по всіх інстанціях і установах в інтересах мешканців будинку, щоб відновили газопостачання.

В судовому засіданні було оглянуто відеозаписи, надані сторонами на оптичних носіях, дані відеозаписи не містять в собі спірних подій 22.09.2016р., тому не підтверджують та не спростовують позиції сторін.

 

Вислухавши сторони, допитавши свідків, дослідивши докази, суд дійшов наступного.

Розподіл природного газу побутовим споживачам буд.13 по вул. О.Станкова здійснюється Широківською дільницею на підставі та відповідно до умов Типового договору.

Позивач зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, є власником квартири, споживає природний газ лише для приготування їжі, - отже є побутовим споживачем, що визнали та не оспорювали сторони (а.с.19 т1).

22 вересня 2016 року до багатоквартирного будинку №13, розташованого по вул. Олександра Станкова в м. Кривому Розі прибули працівники Широківської дільниці Нікопольського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Дніпропетровськгаз» (Оператор ГРМ, далі Широківська дільниця) та відєднали будинок від газопостачання, шляхом встановлення на ввідному газопроводі на будинок «технологічної заглушки», з метою проведення монтажу загально-будинкового приладу обліку газу відповідно до інвестиційної програми газорозподільного підприємства ПАТ «Дніпропетровськгаз» (т2 а.с.107-112) та робочого проекту (т.2 а.с.35-48).

    Дозвільних документів на встановлення загальнобудикового приладу обліку за адресою: м.Кривий Ріг, вул. Олександра Станкова, буд.№13 працівники Широківської дільниці НУЕГГ ПАТ Дніпропетровськгаз мешканцям не надали, що підтвердили свідки допитані в судовому засіданні. Отримавши відмову мешканців на встановлення загальнобудинкового приладу обліку, будинок було відключено від газопостачання, про що завчасно мешканців вказаного будинку не попереджали та не роз,яснювали. Як видно з пояснень мешканки будинку по вул. Станкова, 13 - ОСОБА_21, які вона надала 03.07.2017р. при проведенні окремої процесуальної дії (а.с.38 т4), вночі з 22.09.2016р. на 23.09.2016р. приблизно о 02:00 годині вона виходила з під,їзду та бачила працівників відповідача які проводили роботи біля заглушки, на її запитання вони вказали, що роблять свою роботу, вона пішла, а вранці побачила, що на заглушці встановлена блінда, тобто відповідачем проводились роботи вночі.

    Наслідком дій Широківської дільниці з припинення газопостачання будинку №13 по вул. О. Станкова стало припинення газопостачання квартири № 57, в якій мешкає позивач ОСОБА_1

Розподіл природного газу побутовому споживачу ОСОБА_1 здійснюється відповідно до Типового договору розподілу природного газу, укладеного з ПАТ «Дніпропетровськгаз», який затверджений постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015 (надалі Типовий договір), фактом згоди приєднання до якого відповідно до п.1.3 цього Договору, був сплачений рахунок Оператора ГРМ та підписана заява-приєднання.

22.09.2016р. згідно наряду допуску №107/1 в період часу з 11:00 годин до 11:30 годин було перекрито задвижку, припинено газопостачання на буд 13 по вул. Станкова, наряд допуск було надано для перемонтажу газопроводу та встановлення загально будинкового вузла обліку газу. В акті №121 від 22.09.2016р. вказано причину відключення газу: виконання робіт з установки загально-будинкового вузла обліку газу, метод відключення: перекриття задвижки та встановлення інвентарної заглушки на фланцевих з,єднаннях задвижки, опломбовано пломбою граніт (а.с. 32-34 т2). Суд зазначає, що в акті про відключення відсутні відмітки про отримання акту, про відмову від підпису власника, відсутні свідки. Також суд враховує позицію позивача, що їй та іншим власникам будинку по вул. Станкова, 13, не було пред,явлено в повній мірі всі документи щодо встановлення загально будинкового вузла обліку газу та документи на припинення розподілу газопостачання, що не дає можливості суду визнати такі дії відповідача законними, оскільки відповідачем таку позицію позивача спростовано не було, а свідки підтвердили, що документи їм не було пред,явлено.

Позивач справно сплачує за спожитий газ, не мала заборгованостей за його споживання на момент відключення, більш того має переплату за цей вид послуг, що підтверджується довідками Широківської дільниці від 14.11.2016 та 24.11.2016р., а також не порушувала інших пунктів, зазначених у Типовому договорі, Правилах, та п.1 глави 7 розділу VI Кодексу ГРС, які б давали підстави для відключення її квартири (обєкту споживання) від газопостачання (том 1 а.с.21).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», побутовий споживач природного газу - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність.

Відповідно до п.2.1.Типового договору, за цим Договором Оператор ГРМ зобов'язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.

Відповідно до п.3.2, п.7.3. Типового договору, споживач має право на отримання цілодобового доступу до газорозподільної системи в межах величини приєднаної потужності його обєкта та на забезпечення передачі належних Споживачу обємів (обсягів) природного газу з належним рівнем надійності , безпеки, якості та величини його тиску до межі балансової належності його обєкта за умови дотримання ним вимог цього Договору.

Таким чином, жодних законних підстав у Широківської дільниці для припинення розподілу природного газу побутовому споживачу ОСОБА_1 у звязку з порушенням нею своїх зобовязань, не було.

Отже, безпідставним відключенням побутового споживача ОСОБА_1, Широківською дільницею було порушено умови Типового договору за яким ПАТ «Дніпропетровськгаз» зобовязується надати цілодобовий доступ до газорозподільної системи в межах величини приєднаної потужності АДРЕСА_1 та передачу належних споживачу обємів (обсягів) природного газу з належним рівнем надійності, безпеки, якості та величини його тиску.

           Відповідно до п.5.2. Типового договору та п.1 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС (Порядок комерційного обліку газу по обєктах побутових споживачів (населення), визначення фактичного обєму споживання (розподілу/постачання) природного газу по обєкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника газу, визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором.    

Об'єкт побутового споживача територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування (Постанова НКРЕКП №2496 від 30.09.2015).

Побутовий споживач ОСОБА_22 та інші побутові споживачі є власниками квартир, розташованих у буд.13 по вул. Станкова в м. Кривому Розі.

Межа балансової належності точка розмежування газових мереж між суміжними власниками газових мереж за ознаками права власності чи користування, на якій відбувається приймання-передача природного газу (п.4 гл.1 розділ І Кодексу ГРС).

Відповідно до п.3.2 Типового договору, приймання-передача обсягу газу, належного Споживачу, а також перехід експлуатаційної відповідальності за стан газових мереж від Оператора ГРМ до Споживача відбуваються на межі балансової належності обєкта Споживача.

Отже, фактичний обєм розподіленого природного газу по обєкту побутового споживача визначається за допомогою лічильника газу, який встановлюється на межі балансової належності обєкта споживача.

Відповідно до п.3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС, визначення фактичного обєму спожитого газу за обєктом побутового споживача ОСОБА_1 та інших побутових споживачів будинку №13 по вул. О.Станкова в м. Кривому Розі, які використовують газ тільки для приготування їжі та не забезпечені приладами обліку газу, визначається за нормами споживання.

Відповідно до п.10 глави 2 розділу Х Кодексу ГРС, установлення лічильників газу побутовим споживачам здійснюється відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

    Відповідно до п.3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС, якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний обєм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними обємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до цього Кодексу.

    Відповідно до п.п.5 п.1 глави 7 розділу VI Кодексу ГРС, оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на обєкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, у випадку відмови споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється за ініціативи та за кошти Оператора ГРМ, з урахуванням Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

    Однак, позивач ОСОБА_1 та інші побутові споживачі будинку не відмовлялась від встановлення квартирних лічильників газу, що підтверджується відсутністю ОСОБА_17 про порушення.

    Таким чином, відповідно до ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Кодексу ГРС, Типового договору, побутовому споживачу ОСОБА_1 та іншим побутовим споживачам буд.13 по вул. Олександра Станкова в м. Кривому Розі, які не забезпечені приладами обліку газу, до 01 січня 2018 року для визначення фактичного обєму споживання (розподілу/постачання) природного газу по їх квартирах, на межі балансової належності, якою є територіально відокремлюючі стіни даних квартир, ПАТ «Дніпропетровськгаз» (Оператор ГРМ) повинно встановити квартирні лічильники газу, а в разі відмови від встановлення припинити газопостачання лише з 01.01.2018.

    Крім того, відповідно до п.17 Правил, при необхідності здійснення заходів з обмеження чи припинення газопостачання споживачу Оператором ГРМ, постачальник надсилає відповідне письмове повідомлення (з позначкою про вручення), в якому повинен зазначити підставу та дату припинення газопостачання. Таким чином даний пункт Правил, який поширюється і на Операторів ГРМ, вказує на належність повідомлення при припиненні газопостачання побутовому споживачу.

    Відповідно до п.8 глави 7 розділу VI Кодексу ГРС, у випадку запланованих капітальних ремонтів ГРМ (крім аварійних) Оператор ГРМ має повідомити споживача про припинення розподілу природного газу ГРМ не пізніше ніж за сім днів до дати припинення розподілу природного газу ГРМ.

Як встановлено в судовому засіданні та як пояснювали свідки їх про припинення газопостачання не повідомляли.

    Відповідно до п.4 глави 7 розділу VI Кодексу ГРС, при припиненні (відновленні) газопостачання складається акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.

    Однак, ні позивач, ні інші побутові споживачі будинку №13 по вул. О.Станкова в м. Кривому Розі, а також ТОВ «УЮТ-2011» що надає послуги з утримання будинку, не отримували повідомлень та акта від ПАТ «Дніпропетровськгаз» чи Широківської дільниці (з позначкою про вручення) про відключення 22.09.2016 даного будинку від газопостачання, що підтверджується листом ТОВ «УЮТ-2011» (т.1 а.с.120).

В судовому засіданні встановлено, що позивач та інші власники буд. 13 по вул.. Станкова відмовились від встановлення загально будинкового лічильника, та відповідач мав право на припинення розподілу природного газу лише з 01.01.2018р., що також вказано в поясненнях НКРЕКП.

    Таким чином, суд вважає незаконними дії відповідача щодо припинення розподілу природного газу та встановлення загальнобудинкового приладу обліку газу замість квартирних лічильників газу побутовим споживачам за адресою: м. Кривий Ріг, вул. О.Станкова, буд.13, порушують вимоги ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Кодексу ГРС, Правил.

    

Відповідно до п. 1.2 типового договору, умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2494.

Відповідно до п.п.3,4 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про захист прав споживачів» крім інших випадків порушень прав споживачів,які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов'язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо виконавець послуги навязує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами, порушується принцип рівності сторін договору.

    Таким чином, встановлення загальнобудинкового приладу обліку природного газу на буд.13 по вул. ОСОБА_23, ПАТ «Дніпропетровськгаз» ставить у нерівне становище побутових споживачів цього будинку перед іншими побутовими споживачами багатоквартирних будинків на ж.м. Інгулець в яких Оператором ГРМ встановлені індивідуальні лічильники газу, а саме приймання-пердача та визначення фактичного обєму спожитого газу буде визначатись не по обєктам побутових споживачів (квартирах), а за будинком, чим порушуються умови Типового договору та ЗУ «Про захист прав споживачів».    

    Відповідно п.1 Тимчасового положення, це Положення визначає порядок проведення розрахунків у разі використання загальнобудинкових вузлів обліку.

    Однак, будинок №13 по вул. Станкова в м. Кривому Розі не обладнаний загальнобудинковим приладом обліку, а тому дане положення не може бути застосовано.

    Крім того, відповідно до п.1 Тимчасового положення, вимоги до облаштування та експлуатації будинкового вузла обліку встановлюються Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Мінпаливенерго від 27 грудня 2005 р. № 618.

    Відповідно до п.2 Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Мінпаливенерго від 27 грудня 2005 р. № 618, правила поширюються   на  суб'єктів  господарювання,  які здійснюють господарську діяльність з постачання та транспортування природного газу розподільними мережами, споживачів газу, крім населення, суб'єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність з проектування, налагоджування вузлів обліку газу, а також з розроблення та виготовлення засобів вимірювальної техніки, які призначені для використання на вузлах обліку газу.

    Таким чином, вимоги до облаштування та експлуатації будинкового вузла обліку не поширюються на населення, що також підтверджується відсутністю в Тимчасовому положенні такого субєкта , як побутові споживачі (населення).

    Відповідно до п.1 глави 5 розділу ІХ Кодексу ГРС, за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок у багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

    Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»:

          Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

    Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.

    Отже, власником (балансоутримувачем) багатоквартирного будинку є фізична або юридична особа, якій одноособово належить право володіння, користування та розпоряджання багатоквартирним будинком.

    Відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

    Споживач ОСОБА_1 та інші побутові споживачі є власниками квартир багатоквартирного будинку № 13 по вул. Станкова в м. Кривому Розі.

Отже, багатоквартирний будинок №13 по вул. Станкова в м. Кривому Розі не має власника (балансоутримувача), що володіє даним будинком одноособово, адже даний будинок, як цілісність є спільною частковою власністю власників квартир та приміщень цього будинку, тобто управління здійснюється співвласниками відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

    Таким чином, за відсутності одноособового балансоутримувача (власника) багатоквартирного будинку №13 по вул.О.Станкова не можливо застосувати положення п.1 глави 5 розділу ІХ Кодексу ГРС, адже співвласникам даного багатоквартирного будинку, які є побутовими споживачами (населенням), по їх обєктах встановлюються квартирні лічильники газу відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС.

    Крім того відповідно до ст.7 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», міністерства та інші центральні   і  місцеві органи  виконавчої  влади мають забезпечити перегляд і скасування їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

    Отже, Тимчасове положення та Кодекс ГРС не може суперечити Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який регулює забезпечення комерційного обліку для населення та не передбачає встановлення зазначеній категорії загальнобудинкових приладів обліку.

    Відповідно до п.4 гл.1 розділу ІХ Кодексу ГРС, комерційний вузол обліку встановлюється (організовується) в точці вимірювання, яка має збігатися з межею балансової належності (точкою комерційного обліку) між суміжними власниками газових мереж.

Відповідно до п.1 гл.5 розділу ІІІ Кодексу ГРС, межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем (суміжним субєктом ринку природного газу) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невідємною частиною договору розподілу природного газу (або у передбачених цим Кодексом випадках технічній угоді про умови приймання-передачі газу ГРМ).

Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін в обовязковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання (місця встановлення вузла обліку) та напрямів потоків природного газу.

Однак, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності відносно буд.13 по вул.ОСОБА_23 не складався, а тому точка обліку була невизначена. За таких обставин не маючи точки обліку, тобто вихідних даних для розрахунку проекту, працівники ПАТ «Дніпропетровськгаз» не могли розробити проект та не мали права здійснювати монтаж загальнобудинкового приладу обліку.

Щодо протоколу зборів з головами ОСББ, ЖБК на жм Інгулець від 28.08.2016р. суд зазначає, що не доведено, що на вказаному засіданні були присутні представники буд. 13 по вул.. Станкова (а.с.63 т1).

В судовому засіданні було встановлено, що відповідачем не було погоджено Договори про забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового ВОГ по вул. Станкова, 13, не було погоджено відключення будинку по вул. Станкова, 13 від розподілу природного газу (т.1 а.с.67,68-69,70).

Щодо наданого відповідачем заяви про встановлення загально будинкового лічильника на буд 13 по вул. Станкова (т3 а.с. 147-148), суд зазначає, що не доведено, що заява підписана дійсно мешканцями цього будинку, крім того при проведенні судом окремої процесуальної дії, мешканка ОСОБА_24 пояснила, що підписувала таку заяву, але не бажає щоб було встановлено загально будинковий лічильник, вказала, що бажала відновлення в будинок газопостачання а не встановлення лічильника. Таким чином суд вважає спростованим твердження відповідача, що мешканці будинку бажають встановлення на буд 13 по вул. Станкова саме загально будинкового вузла обліку природного газу.

Таким чином суд вважає незаконними дії відповідача, щодо встановлення загальнобудинкового лічильника, та необхідно заборонити його встановлення.

 

    ОСОБА_25 про порушення від 22.09.2016 (т1 а.с.23) за участю побутового споживача ОСОБА_11 за недопуск працівників ПАТ «Дніпропетровськгаз» для проведення робіт зі встановлення загальнобудинкового вузла обліку порушує інтереси інших мешканців (співвласників) будинку №13 по вул.О.Станкова та не передбачено законодавством та нормативними актами.

      Оскільки громадянка ОСОБА_11 є лише співвласником даного будинку відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», то остання не може нести відповідальності за весь будинок та інших його співвласників, а саме не уповноважена підписувати та відмовлятись від підпису в документах (актах), які стосуються всіх співвласників та будинку в цілому.  

       Крім того, відповідно до п.4 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС, у разі відмови споживача від підписання акта про порушення, він вважається дійсним, якщо його підписали: або більше одного представника Оператора ГРМ, а відмова споживача від підпису акта про порушення підтверджується відеозйомкою; або представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представника власника/користувача, на території чи обєкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення цієї особи.

    Однак, у вищевказаному ОСОБА_25 про порушення міститься лише один підпис представника Широківської дільниці, що порушує вимоги п.4 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС, тобто ОСОБА_25 є недійсним. Протоколом №58-1 від 29.09.2016р. постановили не здійснювати зміну режиму нарахування споживачу ОСОБА_11, оскільки споживач не надав документи, не підписав акт, що не зафіксовано відеозаписом, оператором ГРМ не дотримано вимог оформлення акту (а.с.81 т1).

Суд вважає необхідним визнати вказаний акт недійсним.

    Відповідно до п.2 глави 6 розділу ХІ Кодексу ГРС, перерахунок наданих послуг Оператора ГРМ та компенсація завданих споживачу збитків здійснюється у разі безпідставного припинення газопостачання (розподілу природного газу) споживачу з вини Оператора ГРМ. У такому випадку Оператор ГРМ відшкодовує споживачу вартість або обєм недовідпущеного природного газу, що обчислюється, виходячи з планового місячного обєму споживання (норма застосовується щодо споживачів, що є побутовими) на відповідний період за договором розподілу природного газу та з урахуванням періоду безпідставного припинення газопостачання.

У звязку з тим, що дії по припиненню газопостачання побутовому споживачу ОСОБА_1 були незаконними (безпідставними), а Широківська дільниця діяла відповідно до інвестиційної програми ПАТ «Дніпропетровськгаз» та є його структурним підрозділом, то ПАТ «Дніпропетровськгаз» повинно компенсувати позивачці завдані збитки в розмірі вартості недовідпущеного обєму газу.

За відсутності газового лічильника побутовий споживач ОСОБА_1 споживає газ відповідно до ОСОБА_22 споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №203 від 23.03.2016, що становить для плити газової у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача 7,1 куб. метрів людино-місяць.

За обєктом побутового споживача ОСОБА_1 - квартирою №57 буд.13 по вул. О.Станкова в м. Кривому Розі - зареєстровано 3 (три) особи відповідно до довідки №74 Криворізької обєднаної міської довідково-інформаційної служби «НОВА-КОМ» від 17.10.2016 р.

Відповідно до п.13. Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №758 від 01.10.2015, з 1 травня 2016 р. по 31 березня 2017 р. (включно) діє гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів у розмірі 6,879 гривні за 1 куб. метр.

Період безпідставного припинення газопостачання з 22.09.2016 по 05.12.2016 = 74 дні. Сума збитків = (7,1 куб.м. х 6,879 грн. х кількість зареєстрованих осіб) / 30 (днів) х період безпідставного припинення газопостачання (7,1 куб.м. х 6,879 грн. х 3) /30 х 74 = 361,42 грн.

Відповідно до п.п.1 п.2 глави 6 Кодексу ГРС, у разі якщо безпідставне припинення газопостачання завдало споживачеві матеріальної та/або моральної шкоди, Оператор ГРМ відшкодовує її у добровільному порядку або за рішенням суду.

Статтею 23 ЦК України встановлено право особи на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав та законних інтересів. Відповідно до частини другої цієї статті моральна шкода полягає:

1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;

3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ст. 1167 Цивільного кодексу України, підставою для застосування відповідальності є наявність у діях особи складу цивільного правопорушення, елементами якого, з урахуванням особливостей, передбачених ст.1172 ЦК України є шкода, протиправна поведінка та причинний зв'язок між шкодою та протиправною поведінкою.

У даному випадку існує прямий зв'язок між протиправними діями працівників Широківської дільниці щодо припинння газопостачання буд.13 по вул.О.Станкова та спричиненою ними шкоди Позивачу, яка полягає в безпідставному припиненні газопостачання обєкта Позивача - кв. № 57 цього будинку.

Оскільки Широківська дільниця відповідно до вказівки Нікопольського УЕГГ та керівництва ПАТ «Дніпропетровськгаз» на встановлення газальнобудинкового приладу обліку (підтверджується відеозаписом та листом) неправомірно здійснила відключення будинку № 13 по ОСОБА_23 та кв.57 цього будинку від газопостачання, то вважаю що (в силу ст.1172 ЦК України) Позивачу повинна бути компенсована моральна шкода шляхом стягнення її з ПАТ «Дніпропетровськгаз», розмір якої Позивач оцінює у 10 000 грн. Позивач ОСОБА_1 є пенсіонером та малозабезпеченою особою; квартира побутового споживача ОСОБА_1 тривалий час перебувала без газопостачання (з 22.09.2016 року та станом на момент ухвалення рішення по даній справі); зазначеними діями відповідача порушувався звичайний спосіб життя побутового споживача ОСОБА_1, а саме: було неможливо приготувати їжу, оскільки з вини Широківської дільниці та Нікопольського УЕГГ споживач була обмежена в правах користування природним газом.

Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що повязані з порушенням їхніх прав.

Суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача вказану суму збитків та моральну шкоду.

Відповідно до ст.. 3 ЦК України

Таким чином позивачі обґрунтовано звернулись до суду у відповідності до ст.ст. 15,16 ЦК України, за захистом своїх прав, як споживачі, та задоволення позову буде відповідати завданню судочинства, такому завданню цивільного судочинства як справедливе вирішення цивільних справ з метою захисту оспорюваних прав позивача, та позов підлягає повному задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню судові витрати.

На підставі вищевикладеного, керуючись ч.1, ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів»; Законом України «Про ринок природного газу»; Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»; Кодексом ГРС; Правилами постачання природного газу, затвердженими Постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015; ст.ст.15-16, 23, 525,526,626,629,655,1167 ЦК України; ст.ст.1,8,10,11,88,208,212,214,215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ

Позов ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз", треті особи: Широківська дільниця НУЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", Нікопольське управління по експлуатації газового господарства ПАТ Дніпропетровськгаз, виконком Інгулецької районної у міста ради, виконком Криворізької міської ради, управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання дій незаконними, заборони встановлювати загальнобудинковий лічильник, зобов,язання встановити лічильник позивачу, визнання недійсним ОСОБА_25 про правопорушення, та стягнення збитків та моральної шкоди - задовольнити.

Визнати незаконними дії працівників Широківської дільниці Нікопольського УЕГГ Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» щодо припинення газопостачання/розподілу природного газу на будинок №13 по вул. О.Станкова у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, та безпосередньо на обєкт побутового споживача ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_2.

Визнати незаконними дії працівників Широківської дільниці Нікопольського УЕГГ Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» щодо встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу на ввідному газопроводі та заборонити встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу на будинок №13 по вул.. О.Станкова у м. Кривому Розі Дніпропетровської області.

Зобов,язати Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» відповідно до вимог ч.1 статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»обладнати квартиру ОСОБА_1 №57 у будинку №13 по вул. О.Станкова у м. Кривому Розі Дніпропетровської області індивідуальним лічильником газу.

Визнати недійсним ОСОБА_25 про порушення від 22.09.2016р., складений працівниками Широківської дільниці Нікопольського УЕГГ Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» за участю мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» на користь ОСОБА_1 збитки в розмірі недовідпущеного об,єму газу на суму 361 грн 42 коп.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в сумі 10000 грн.

Стягнути з Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» на користь держави судовий збір в сумі 3840грн.

На рішення може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу протягом десяти днів з моменту проголошення рішення.

ОСОБА_20 виготовлення повного тексту рішення 31.07.2017р.

 

Суддя:                                                                              В.В.Мазуренко

 

http://www.reyestr.c...Review/68059916


  • 5

#1006 Евгений В

Евгений В
  • Пользователи
  • 10 110 сообщений

04 сентября 2017 - 17:43

Приезжала полиция рассказала радостную новость. У нас общедомовой счётчик сперли. :gha: Подходят к бабулям и давай у них свидетельские показания брать. А бабули ржут и радуются ))))))
  • 4

#1007 Frey

Frey
  • Пользователи
  • 2 523 сообщений

04 сентября 2017 - 18:23

Какая досада))))
  • 2

#1008 альф

альф
  • Пользователи
  • 1 480 сообщений

04 сентября 2017 - 19:03

Везёт же людям.
Можно замутить хороший бизнес,договариваешься с жильцами и за определенную плату счётчик исчезает или приходит в негодность.Услуга будет очень востребована
  • 4

#1009 Дмитрий Пупкин

Дмитрий Пупкин
  • Пользователи
  • 625 сообщений

21 сентября 2017 - 13:14


  • 2

#1010 RM77

RM77
  • Пользователи
  • 187 сообщений

29 сентября 2017 - 02:01

https://amp.strana.u...jovanovich.html
  • 0

#1011 Петрович1

Петрович1
  • Пользователи
  • 741 сообщений

29 сентября 2017 - 07:36

Утка от Гройсмана, чтобы поднять свой рейтинг в лице украинского народа, да и чтобы зафиксировать цену природного газа на внутреннем рынке.


  • 0

#1012 grin-mpx

grin-mpx
  • Пользователи
  • 1 492 сообщений

29 сентября 2017 - 07:50

Вот это мне больше всего нравится 

заявил замглавы МВФ Дэвид Липтон: по его словам, цены на газ в Украине существенно меньше, чем у её соседей,

 Кто-бы  это не сказал, но это четкий посыл " хотели жить в Европе- получитераспишитесь".

Про зарплаты как у соседей конечно упорно молчим.


  • 0

#1013 Евгений В

Евгений В
  • Пользователи
  • 10 110 сообщений

03 ноября 2017 - 11:50

Платил по норме за 14 кубов. Им показалось мало, начали выставлять непонятные счета по общедомовому счетчику. Поставил индивидуальный, теперь буду платить за 3 куба :)

 


  • 0

#1014 Biz

Biz
  • Пользователи
  • 7 353 сообщений

03 ноября 2017 - 11:51

жлоб  :gha:


  • 0

#1015 Евгений В

Евгений В
  • Пользователи
  • 10 110 сообщений

03 ноября 2017 - 11:55

я жлоб, западло и брешу иногда.
благодаря форуму, теперь еще и тролль :gha:
  • 0

#1016 Дмитрий Федоренко

Дмитрий Федоренко
  • Администрация
  • 21 470 сообщений

03 ноября 2017 - 14:40

Платил по норме за 14 кубов. Им показалось мало, начали выставлять непонятные счета по общедомовому счетчику. Поставил индивидуальный, теперь буду платить за 3 куба :)

Спокуха! Согласно закону Поци - разницу между общедомовым и индивидуальными будут разбрасывать на всех как потери. :lol: :lol: :lol:


  • 0

#1017 r_s

r_s
  • Пользователи
  • 5 121 сообщений

03 ноября 2017 - 14:43


Спокуха! Согласно закону Поци - разницу между общедомовым и индивидуальными будут разбрасывать на всех как потери. :lol: :lol: :lol:

на всех, кроме тех, у кого индивидуальный счетчег!  :lol:  так что Женя по-любому всех сделал... :gha:


  • 0

#1018 Frey

Frey
  • Пользователи
  • 2 523 сообщений

03 ноября 2017 - 14:53

Платил по норме за 14 кубов. Им показалось мало, начали выставлять непонятные счета по общедомовому счетчику. Поставил индивидуальный, теперь буду платить за 3 куба :)

за 4500?


  • 0

#1019 Евгений В

Евгений В
  • Пользователи
  • 10 110 сообщений

03 ноября 2017 - 14:56

за 4500?

За 4600.
Рассказывали еще про каких-то, кто за 3600 ставит. Но я их в офисе ни разу не застал.
  • 1

#1020 Дмитрий Федоренко

Дмитрий Федоренко
  • Администрация
  • 21 470 сообщений

03 ноября 2017 - 15:17

на всех, кроме тех, у кого индивидуальный счетчег!  :lol:  так что Женя по-любому всех сделал... :gha:

Не-а. На ВСЕХ. И у кого есть счётчик и у кого нет. Потери распределяются на всех жильцов дома.

И газа и воды и тепла.

 


  • 0