Перейти к содержимому


Переход на оптоволокно


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 381

#361 Flash

Flash
  • Пользователи
  • 398 сообщений

14 декабря 2023 - 13:24

Доброго дня! Поки що по оптичному волокну підключення немає, у майбутньому буде. 

Добре, дякую


  • 0

#362 Rhiannon

Rhiannon
  • Пользователи
  • 6 сообщений

18 декабря 2023 - 21:10

Есть ли возможность вернуть вашу ону и установить собстенную?
  • 0

#363 Оператор Нікіта

Оператор Нікіта
  • Техподдержка
  • 91 сообщений

18 декабря 2023 - 21:34

Есть ли возможность вернуть вашу ону и установить собстенную?

 

Вітаю! Власна ваша ONU не буде працювати без реєстрації в нашій мережі, також потрібно щоб вона сумісна з нашим обладнанням.


  • 0

#364 Rhiannon

Rhiannon
  • Пользователи
  • 6 сообщений

18 декабря 2023 - 21:44

Вітаю! Власна ваша ONU не буде працювати без реєстрації в нашій мережі, також потрібно щоб вона сумісна з нашим обладнанням.

bdcom-gp1702-1g-poe или V-SOL V2801SD-1GPD. Либо предлагайте свои варианты onu c poe питанием. Т.к. ону расположена в щитке чтоинеиесть гуд. А вариантов завода кабеля в квартиру нет.
  • 0

#365 Rhiannon

Rhiannon
  • Пользователи
  • 6 сообщений

18 декабря 2023 - 21:45

Еще скажите что у вас не бдкомовская олта или патченый зте 


  • 0

#366 Владимир Штарк

Владимир Штарк
  • Администрация
  • 12 663 сообщений

18 декабря 2023 - 23:21

Еще скажите что у вас не бдкомовская олта или патченый зте

У нас почти везде головы Huawei 56 и 58 серии.
  • 0

#367 Владимир Штарк

Владимир Штарк
  • Администрация
  • 12 663 сообщений

18 декабря 2023 - 23:24

Есть ли возможность вернуть вашу ону и установить собстенную?

возможно. Если ваша ОНУ нормально пройдет регистрацию на нашем ОЛТ.
Если у вас уже есть в наличии ОНУ, можем попробовать
  • 0

#368 Rhiannon

Rhiannon
  • Пользователи
  • 6 сообщений

18 декабря 2023 - 23:36

Обратится в службу поддержки для этого?
Вам бы рассмотреть возможность предоставления ону, умеющих получать питание по poe 24/48v. Естесственно не забесплатно. Не всегда есть возможность втянуть новый кабель т.к. бывают уже выполненые ремонты с заложеными кабелями. И прокладка/бурение весьма проблематично. Люди будут благодарны.
  • 0

#369 Владимир Штарк

Владимир Штарк
  • Администрация
  • 12 663 сообщений

18 декабря 2023 - 23:49

У нас есть ону с питаними по ПОЕ
  • 0

#370 Rhiannon

Rhiannon
  • Пользователи
  • 6 сообщений

19 декабря 2023 - 07:17

Когда было подключение ни оператор ни монтажники не смогли ответить на этот вопрос. Оборудование куплено свмостоятельно. Будем значит пробовать.


  • 0

#371 SaVi

SaVi
  • Пользователи
  • 2 802 сообщений

23 декабря 2023 - 11:17

Такой вопрос, общаюсь с людьми с другого города у которых оптика, то при проверке у них пинг 2-3 и линия проверки как под линеечку, у меня пинг при проверке 13, чего у нас такого пинга нет?
  • 0

#372 Lexx

Lexx
  • Новичок
  • 1 сообщений

23 декабря 2023 - 11:35

возможно. Если ваша ОНУ нормально пройдет регистрацию на нашем ОЛТ.
Если у вас уже есть в наличии ОНУ, можем попробовать


Меня тоже интересует данный вопрос. Какой алгоритм действий? Через оператора или нужно оформлять вызов?
  • 0

#373 Оператор Нікіта

Оператор Нікіта
  • Техподдержка
  • 91 сообщений

23 декабря 2023 - 20:07

Меня тоже интересует данный вопрос. Какой алгоритм действий? Через оператора или нужно оформлять вызовДобры

Добрий вечір! Вам потрібно буде перетелефонувати на нашу лінію після 10 години ранку, щоб вам спробували зареєструвати ваш оптичний термінал.


  • 0

#374 Владимир Штарк

Владимир Штарк
  • Администрация
  • 12 663 сообщений

24 декабря 2023 - 11:59

Такой вопрос, общаюсь с людьми с другого города у которых оптика, то при проверке у них пинг 2-3 и линия проверки как под линеечку, у меня пинг при проверке 13, чего у нас такого пинга нет?

C какого города?

До какого узла пинг?

Какое подключение линии у людей (оптика, медь, вайфай)?

Какое подключение линии у вас (оптика, медь, вайфай)?

Какое устройство у людей  с которого измеряют "пинг"?
 
Какое устройство у вас  с которого измеряете "пинг"?
Какая трассировка у людей до узла до которого измеряют пинг?
Какая трассировка у вас до узла до которого измеряете пинг?

  • 0

#375 SaVi

SaVi
  • Пользователи
  • 2 802 сообщений

26 декабря 2023 - 03:51


C какого города?
До какого узла пинг?
Какое подключение линии у людей (оптика, медь, вайфай)?
Какое подключение линии у вас (оптика, медь, вайфай)?
Какое устройство у людей с которого измеряют "пинг"?

Какое устройство у вас с которого измеряете "пинг"?
Какая трассировка у людей до узла до которого измеряют пинг?
Какая трассировка у вас до узла до которого измеряете пинг?

Ох... Ну только так скажу

Хмельницк на Киев
Пк
Оптика


У меня
Оптика
Пк
  • 0

#376 Montejo

Montejo
  • Новичок
  • 2 сообщений

08 января 2024 - 10:33

Добрый день, ну и поинтересуюсь насчет Аношкина 5, есть для него какие-то надежды? 

У меня есть все - и возможность питания оборудования, и роутер с ax стандартом и гигабитными портами, не хватает только встречных предложений :(

——————————————
STEPPERMOTOR.FR имеет широкий ассортимент двигателей, в настоящее время доступны серводвигатели, интегрированные серводвигатели и так далее.

  • 0

#377 Єлизавета Конишева

Єлизавета Конишева
  • Пользователи
  • 15 сообщений

08 января 2024 - 13:53

 

Добрый день, ну и поинтересуюсь насчет Аношкина 5, есть для него какие-то надежды? 

У меня есть все - и возможность питания оборудования, и роутер с ax стандартом и гигабитными портами, не хватает только встречных предложений :(

——————————————
STEPPERMOTOR.FR имеет широкий ассортимент двигателей, в настоящее время доступны серводвигатели, интегрированные серводвигатели и так далее.

 

Доброго дня, на даний момент ця технологія підключення не діє за вашою адресою, але роботи з розширення мережі покриття все ще ведуться. Напишіть, будь ласка, в ОП вашу повну адресу, щоб зафіксувати вашу зацікавленість в цьому підключенні. Та як тільки зʼявиться можливість, ми одразу вам зателефонували!!


  • 0

#378 ZaYACua

ZaYACua
  • Пользователи
  • 4 сообщений

27 января 2024 - 18:10

 

Можете написати модель вашого SPF адаптера? Фото його?

Вітаю! Придбав модуль FD511GX-RM0 та роутер Mikrotik hap ac.

З танцями з бубном під'єднав це все і інтернет запрацював.

Але залишилась проблемка. Після вимкнення живлення роутер - не бачить SFP модуль. no link пише. Це при Auto Negotiation ( при виборі вручну лінк з'являється, але RX не йде).

Те саме при reboot роутера.

У вас нормально? Я читав, що це все може бути залежним від версії самої плати mikrotik.

 

Трохи про танці з бубном, якщо комусь захочеться:

1. Довго не міг зрозуміти який ip у sfp - виявився 192.168.101.1 ( у більшості місць де я читав описували  192.168.0-4.1 ). Навіть встиг придбати медіаконвертер, щоб під час налаштування не сидіти без інтернету, так як мікротик не бачить SFP модуль без оптичного лінку. 

2. Рідна прошивка не відповідала ніяк на telnet. А в веб інтерфейсі не було можливості змінити SN та пароль.

3. Встановив прошивку V2801F_V1.9.0-220425.tar . В веб інтерфейсі також не було сторінки оновлення прошивки. Але на форумі я накопав посилання по котрому зробити оновлення  http://192.168.101.1/admin/upgrade.asp або http://192.168.101.1/upgrade.asp

4. Виявилось, що ця штука по стандарту ONU має мати 2 прошивки. Вони можуть бути як різними так і однаковими. А OLT має можливість перемикати їх. І оновлюється не активна прошивка. 

5. Вхід в web інтерфейс виводив помилку 403 ( відказ в доступі). Але телнет запрацював. Через телнет я змінив активну прошивку на ту що оновив.

6. Вхід в web інтерфейс все далі виводив помилку 403. Але по прямому посиланню на сторінку оновлення прошивки - сторінка відкривалась і я вирішив оновити і другу прошивку на туж саму - результату з веб інтерфейсом це не дало.

7. Забив на web інтерфейс - прописав SN та пароль в ONU ( взяв з ONU від дніпронет). Вставив в Mikrotik - пакети йдуть і падають і так в циклі. Не telnet не web не доступно. Повернув SPF в медіаконвертор.

8. Спробував поміняти режим LAN - Ніколи це не робіть, якщо не впевненні, що ваше обладнання з ним сумісне - втратив доступ до SFP як через Mikrotik та і через медіаконвертор. Тут почалось саме цікаве.

9. Розібрав стік. Почав паятись дротами товщиною з волосся до ніжок процессора RTL9601CI для доступу по UART. Все це ускладнювалось тим, що ніжки TX 12 та RX 13 це сусідні ніжки. Спочатку намагався заживити це від cp2012, але потім зрозумів, що йому цього не вистачає. Тому припаявся тільки TX RX та GND і під'єднав його до медіаконвертера. Швидкість 115200. Після декількох спроб я побачив лог завантаження та зміг змінити LAN MODE на початкови. 

10. Читаючи нескінченні сторінки форумів, я виявив в чому полягала проблема з тим, що мій стік перезавантажувався в мікротіке. Після прошивки в мене злетів мак. Через інший мак в мене не проходила перевірка VS_AUTH_KEY. А його перевірка відбувається лише коли з'являється оптичний лінк. Змінив мак, та HW_HWVER згенерував новий VS_AUTH_KEY через кей ген. Перезавантаження пропало на мікротіку. 

11. У цієї штуки  є 3 логіна та пароля. Їх можна дістати через телнет командою flash all. В телнет всі пускають однаково, а от в адмінку підходять лише 2 і лише через 1 воно показує UI. А через інший помилка 403. Тобто я ходив в web інтерфейс по admin admin. Логін був успішним. Пропонувало logout, але 403. А от по adminspi adminspi  - успішно малює веб інтерфейс.

Після цих всіх танців в мене інтернет працював без збоїв 9 днів, поки не пропало світло. Після цього я зрозумів, що треба вирішувати питання з відновленням роботи.

Але на сторінці SFP в мікротіку ніяких даних не було ( температура, статус, .) - це проблема в тому, що цей SPF модуль оснований на RTL9601CI котрий має віртуальний EEPROM, а мікротік так і не навчили читати віртуальний EEPROM. Навіть існує запит на форумі мікротік, що б навчили розуміти цей EEPROM але поки ніяк.

12. Далі я наткнувся на скрипт, котрий буде перезавантажувати SFP модуль у випадку відсутності пінгу на роутер. Пінг запит раз на 3sec. Але що б його додати треба перезібрати прошивку під SPF. Перезібрав по цій інструкції та встановив - SFP модуль не завантажується. Зовсім. Повернувся до кроку підпайки дротів та намагання доступу по UART - не бачу нічого по UART. Вирішив відновлювати прошивку на чипі Flash пам'яті. Флешка тут 25Q64JVIQ в корпусі BGA. Прищепка в мене є лише для SMD та і не факт, що спрацювала би. Тому я одразу вирішив випаювати флешку. Дали припаяв до неї дроти та розмістив на макетній платі. Під'єднав дроти до ch341a та считав всю флешку. Перевірив що те що я считав правильно - і виявилась помилка. Перечитав. Перевірив - успіх. Зберіг цей дамп пам'яти. Прошивка це не весь дамп, а лиш частина. Тому я за допомогою HEX редактору знайшов адресу початку та кінця зміненою прошивкою пам'яті та підмінив їх на данні з не модіфікованої прошивки. Записав цей файл, але веріфікація показала, що нічого не змінило. Тоді я спочатку стер флешку, а потім записав, а потім веріфікував данні - успіх. Далі впаяв флешку назад в SFP і вона запрацювала як і раніше. 

Ця інфа може бути корисна для тих, хто захоче використовувати SFP модуль + роутер мікротік. Судячи зі сторінок, що я читав - то ці модулі дуже не уніфіковіні і на різних модулях люди стикаються з різними проблемами + плати роутерів мікротік різних моделей можуть по різному працювати з одним тим самим SFP модулем. 

Мені допомогло те що в мене було багато обладнання таких як UART конвертор, ch341a для прошивки флешек 25 серії, паяльник, паяльний фен та досвід праці з цим обладнанням. А також те що мені по кайфу такий секс. 

Трохи фото.

1.  Немає даних по SFP модулю. Про те що я писав в останньому абзаці 11 пункту.

2.  Так виглядав веб інтерфейс до перепрошивки. З таким інтерфейсом я придбав модуль.

3.  Підпаянні дроти до TX RX для доступу по UART.

4.  SFP вставлений в медіаконвертер та підключений по UART ( мідні дроти ледь помітні на фото) через cp201.

5.  Сторінка адімнки нової прошивки з успішний оптичним лінком та успішною авторизацию на OLT

6.  Вид на флешку 25Q64

7.  Випаяна флешка 25Q64

8.  До флешки підпаяні дроти та вона підключена до программатора ch341a 

9.  Робота з программою Neoprogrammer для перепрошивки флешки через ch341a 


Сообщение отредактировал ZaYACua: 27 января 2024 - 18:10

  • 5

#379 Anton. S

Anton. S
  • Новичок
  • 2 сообщений

23 февраля 2024 - 15:51

Добрий день. Чи є у планах підключення до гігабітного інтернету на адресу Ковалевича 2 ? Реклама в місті досить давно, про можливість "Інтернету без світла", але на сайті немає можливості перейти на нього. Чи можливо подати заявку якусь щоб взнати коли буде підключення? Або якось відзначиться що хочемо підключиться? Ввечері швидкість інтернету падає при навантаженні достатньо, і буває, при стримінгу, що швидкості 100 Мб не вистачає на кілька пристроїв
  • 0

#380 Світлана

Світлана
  • Техподдержка
  • 180 сообщений

23 февраля 2024 - 20:28

Добрий день. Чи є у планах підключення до гігабітного інтернету на адресу Ковалевича 2 ? Реклама в місті досить давно, про можливість "Інтернету без світла", але на сайті немає можливості перейти на нього. Чи можливо подати заявку якусь щоб взнати коли буде підключення? Або якось відзначиться що хочемо підключиться? Ввечері швидкість інтернету падає при навантаженні достатньо, і буває, при стримінгу, що швидкості 100 Мб не вистачає на кілька пристроїв

 

Добрий вечір, повідомте будь-ласка вашу адресу у особисті повідомлення для фіксування вашої адреса на можливість підключення по GPON.


  • 0